11 LISTOPADA - Narodowe Święto Niepodległości - Awans Jędrzejów

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szkole AWANS w Jędrzejowie.

Uczniowie klasy II T I/Ż wzięli udział w warsztatach patriotycznych „Droga do Wolności” przy Świętokrzyskiej Kolejce Wąskotorowej Ciuchcia Ponidzie w Jędrzejowie z Jędrzejowską Galerią na Szlaku. Podczas warsztatów młodzież odwiedził Burmistrz Miasta Jędrzejowa, Pan Marcin Piszczek, który włączył się w wykonywanie kokard narodowych.Uczniowie z Polski, Ukrainy, Białorusi i Kirgistanu przygotowywali polskie i ukraińskie symbole narodowe świadczące o bezcennej wartości „wolności” i jej znaczenia oraz pielęgnowania w dzisiejszym świecie.

Podczas przygotowanej akademii z okazji Święta Niepodległości, uczniowie oraz nauczyciele w ramach akcji Szkoła do Hymnu odśpiewali uroczyście Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego. Rangę wydarzeniu podniosło poświęcenie sztandaru szkoły oraz ślubowanie roty przysięgi przez uczniów Szkoły Awans w Jędrzejowie. Następnie uczniowie przygotowali repertuar patriotyczny, w którym przypomnieli wydarzenia z dziejów naszej ojczyzny oraz przebytej drogi do odzyskania niepodległości.

Inne artykuły

23 maja 2024

20 maja w Centrum Kultury odbyło się podsumowanie XXX Ligi Strzeleckiej Ligi Ochrony Kraju imienia Eugeniusza Trochima. Nasi uczniowie – po 8 rundach zawodów – uplasowali się na 4 miejscu w kategorii drużynowej. Natomiast w kategorii Juniorzy Starsi – chłopcy – 3 miejsce w rywalizacji zajął uczeń klasy II TP Maksim Utkin. Gratulujemy!

14 maja 2024

Chcielibyśmy poinformować, że zaplanowany na 27.05 (w piątek) DZIEŃ PIZZY połączony z DNIEM OTWARTYM odbędzie się w poniedziałek 20.05 Jescze raz bardzo serdecznie zapraszamy ósmoklasistów do odwiedzenia Szkoły Awans w Jędrzejowie, ul Armii Krajowiej 21C i zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną. Życzymy wszystkim ósmoklasistom powodzenia w odbywających się obecnie egzaminach

26 kwietnia 2024

26 kwietnia 2024 roku nadszedł czas pożegnania kolejnych uczniów naszej szkoły. Tego dnia odbyła się uroczystość, podczas której po raz ostatni, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Wychowawczyni mogli spotkać się z tegorocznymi absolwentami kierunku Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych aby wręczyć im świadectwa ukończenia szkoły. Życzymy sukcesów na dalszej drodze życia.