11 LISTOPADA - Narodowe Święto Niepodległości - Awans Jędrzejów

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szkole AWANS w Jędrzejowie.

Uczniowie klasy II T I/Ż wzięli udział w warsztatach patriotycznych „Droga do Wolności” przy Świętokrzyskiej Kolejce Wąskotorowej Ciuchcia Ponidzie w Jędrzejowie z Jędrzejowską Galerią na Szlaku. Podczas warsztatów młodzież odwiedził Burmistrz Miasta Jędrzejowa, Pan Marcin Piszczek, który włączył się w wykonywanie kokard narodowych.Uczniowie z Polski, Ukrainy, Białorusi i Kirgistanu przygotowywali polskie i ukraińskie symbole narodowe świadczące o bezcennej wartości „wolności” i jej znaczenia oraz pielęgnowania w dzisiejszym świecie.

Podczas przygotowanej akademii z okazji Święta Niepodległości, uczniowie oraz nauczyciele w ramach akcji Szkoła do Hymnu odśpiewali uroczyście Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego. Rangę wydarzeniu podniosło poświęcenie sztandaru szkoły oraz ślubowanie roty przysięgi przez uczniów Szkoły Awans w Jędrzejowie. Następnie uczniowie przygotowali repertuar patriotyczny, w którym przypomnieli wydarzenia z dziejów naszej ojczyzny oraz przebytej drogi do odzyskania niepodległości.

Inne artykuły

29 marca 2023

W środę, 29 marca w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyła się Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych z trzech powiatów: jędrzejowskiego, włoszczowskiego i pińczowskiego. Giełdę zorganizowało Kuratorium Oświaty w Kielcach. Młodzież, która licznie wzięła udział w wydarzeniu miała możliwość obejrzenia prezentacji poszczególnych szkół, co powinno pomóc we właściwym wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Ponadto w sali widowiskowej Centrum […]

10 marca 2023

„Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj jest święto kobiet. Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec, piosenka z radia popłynie… ”

21 lutego 2023

Dziś w naszej szkole odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Jego celem jest ochrona języków ojczystych oraz dbanie o języki zagrożone i ginące. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina o różnorodności językowej na świecie, a jednocześnie podkreśla wartość języka w rozwoju dziedzictwa kulturowego. Dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną […]