11 LISTOPADA - Narodowe Święto Niepodległości - Awans Jędrzejów

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szkole AWANS w Jędrzejowie.

Uczniowie klasy II T I/Ż wzięli udział w warsztatach patriotycznych „Droga do Wolności” przy Świętokrzyskiej Kolejce Wąskotorowej Ciuchcia Ponidzie w Jędrzejowie z Jędrzejowską Galerią na Szlaku. Podczas warsztatów młodzież odwiedził Burmistrz Miasta Jędrzejowa, Pan Marcin Piszczek, który włączył się w wykonywanie kokard narodowych.Uczniowie z Polski, Ukrainy, Białorusi i Kirgistanu przygotowywali polskie i ukraińskie symbole narodowe świadczące o bezcennej wartości „wolności” i jej znaczenia oraz pielęgnowania w dzisiejszym świecie.

Podczas przygotowanej akademii z okazji Święta Niepodległości, uczniowie oraz nauczyciele w ramach akcji Szkoła do Hymnu odśpiewali uroczyście Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego. Rangę wydarzeniu podniosło poświęcenie sztandaru szkoły oraz ślubowanie roty przysięgi przez uczniów Szkoły Awans w Jędrzejowie. Następnie uczniowie przygotowali repertuar patriotyczny, w którym przypomnieli wydarzenia z dziejów naszej ojczyzny oraz przebytej drogi do odzyskania niepodległości.

Inne artykuły

24 listopada 2022

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku upływał pod hasłem „ Złap za stery swojej kariery”, w dniu 23.11.2023 uczniowie IV klas technikum oraz III klasy branżowej szkoły wzięli udział w spotkaniu z doradcami zawodowymi z Powiatowego Urzędu Pracy w Jędrzejowie. Tematem spotkania było przedstawienie usług i instrumentów rynku pracy w ramach oferty […]

17 listopada 2022

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w dniu dzisiejszym, tj. 17.11.2022 r. braliśmy udział w uroczystościach wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Uczennica naszej szkoły, Kseniya Kamarouskaya została laureatką jakże ważnego stypendium. Aby otrzymać stypendium Prezesa Rady Ministrów, kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z warunków m.in. otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując […]

14 listopada 2022

Z okazji Święta Niepodległości przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele pw. Świętej Trójcy w Jędrzejowie. Następnie Poczet Sztandarowy wziął udział w przemarszu pod Pomnik Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej, gdzie uczniowie złożyli kwiaty.