ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH - Awans Jędrzejów

12 października 2022 r. w naszej szkole – w przeddzień Dnia Komisji Edukacji Narodowej – odbyło się uroczyste Ślubowanie klas pierwszych.

Oficjalna część akademii rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie Pani Dyrektor Izabela Bertman uświetniła przemówienie cytatem Isaaka Newtona „Co wiemy, to mała kropelka, czego nie wiemy, to wielki ocean”. Zwróciła się do uczniów, by zawsze byli ciekawi i dociekliwi, bowiem w naszej szkole na każde pytanie uzyskają wyczerpującą odpowiedź. Złożyła również życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu określając ich „Filarem na którym opiera się dalsze życie każdego młodego człowieka”. Następnie odczytano Rotę Ślubowania, po czym przedstawiciele klas pierwszych zostali pasowani przez Panią Dyrektor, na uczniów szkoły Awans, otrzymując dyplom oraz prezent. Wychowawcy klas I-ych Technikum i Szkoły Branżowej Pani Elżbieta Adamus, Monika Nogaj I Małgorzata Pakuła przygotowały wraz z uczniami występ artystyczny. Wzajemnym życzeniom towarzyszyły recytowane wiersze i śpiewane piosenki. Wzruszeniom nie było końca. Uczniowie podziękowali Dyrekcji, Nauczycielom oraz pracownikom szkoły za trud wychowania oraz nieustanne zaangażowanie w ich kształcenie.💐💐💐
Po akademii na uczniów czekał słodki poczęstunek.

Inne artykuły

29 marca 2023

W środę, 29 marca w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyła się Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych z trzech powiatów: jędrzejowskiego, włoszczowskiego i pińczowskiego. Giełdę zorganizowało Kuratorium Oświaty w Kielcach. Młodzież, która licznie wzięła udział w wydarzeniu miała możliwość obejrzenia prezentacji poszczególnych szkół, co powinno pomóc we właściwym wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Ponadto w sali widowiskowej Centrum […]

10 marca 2023

„Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj jest święto kobiet. Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec, piosenka z radia popłynie… ”

21 lutego 2023

Dziś w naszej szkole odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Jego celem jest ochrona języków ojczystych oraz dbanie o języki zagrożone i ginące. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina o różnorodności językowej na świecie, a jednocześnie podkreśla wartość języka w rozwoju dziedzictwa kulturowego. Dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną […]