ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH - Awans Jędrzejów

12 października 2022 r. w naszej szkole – w przeddzień Dnia Komisji Edukacji Narodowej – odbyło się uroczyste Ślubowanie klas pierwszych.

Oficjalna część akademii rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie Pani Dyrektor Izabela Bertman uświetniła przemówienie cytatem Isaaka Newtona „Co wiemy, to mała kropelka, czego nie wiemy, to wielki ocean”. Zwróciła się do uczniów, by zawsze byli ciekawi i dociekliwi, bowiem w naszej szkole na każde pytanie uzyskają wyczerpującą odpowiedź. Złożyła również życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu określając ich „Filarem na którym opiera się dalsze życie każdego młodego człowieka”. Następnie odczytano Rotę Ślubowania, po czym przedstawiciele klas pierwszych zostali pasowani przez Panią Dyrektor, na uczniów szkoły Awans, otrzymując dyplom oraz prezent. Wychowawcy klas I-ych Technikum i Szkoły Branżowej Pani Elżbieta Adamus, Monika Nogaj I Małgorzata Pakuła przygotowały wraz z uczniami występ artystyczny. Wzajemnym życzeniom towarzyszyły recytowane wiersze i śpiewane piosenki. Wzruszeniom nie było końca. Uczniowie podziękowali Dyrekcji, Nauczycielom oraz pracownikom szkoły za trud wychowania oraz nieustanne zaangażowanie w ich kształcenie.💐💐💐
Po akademii na uczniów czekał słodki poczęstunek.

Inne artykuły

24 listopada 2022

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku upływał pod hasłem „ Złap za stery swojej kariery”, w dniu 23.11.2023 uczniowie IV klas technikum oraz III klasy branżowej szkoły wzięli udział w spotkaniu z doradcami zawodowymi z Powiatowego Urzędu Pracy w Jędrzejowie. Tematem spotkania było przedstawienie usług i instrumentów rynku pracy w ramach oferty […]

17 listopada 2022

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w dniu dzisiejszym, tj. 17.11.2022 r. braliśmy udział w uroczystościach wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Uczennica naszej szkoły, Kseniya Kamarouskaya została laureatką jakże ważnego stypendium. Aby otrzymać stypendium Prezesa Rady Ministrów, kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z warunków m.in. otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując […]

14 listopada 2022

Z okazji Święta Niepodległości przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele pw. Świętej Trójcy w Jędrzejowie. Następnie Poczet Sztandarowy wziął udział w przemarszu pod Pomnik Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej, gdzie uczniowie złożyli kwiaty.