ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH - Awans Jędrzejów

12 października 2022 r. w naszej szkole – w przeddzień Dnia Komisji Edukacji Narodowej – odbyło się uroczyste Ślubowanie klas pierwszych.

Oficjalna część akademii rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie Pani Dyrektor Izabela Bertman uświetniła przemówienie cytatem Isaaka Newtona „Co wiemy, to mała kropelka, czego nie wiemy, to wielki ocean”. Zwróciła się do uczniów, by zawsze byli ciekawi i dociekliwi, bowiem w naszej szkole na każde pytanie uzyskają wyczerpującą odpowiedź. Złożyła również życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu określając ich „Filarem na którym opiera się dalsze życie każdego młodego człowieka”. Następnie odczytano Rotę Ślubowania, po czym przedstawiciele klas pierwszych zostali pasowani przez Panią Dyrektor, na uczniów szkoły Awans, otrzymując dyplom oraz prezent. Wychowawcy klas I-ych Technikum i Szkoły Branżowej Pani Elżbieta Adamus, Monika Nogaj I Małgorzata Pakuła przygotowały wraz z uczniami występ artystyczny. Wzajemnym życzeniom towarzyszyły recytowane wiersze i śpiewane piosenki. Wzruszeniom nie było końca. Uczniowie podziękowali Dyrekcji, Nauczycielom oraz pracownikom szkoły za trud wychowania oraz nieustanne zaangażowanie w ich kształcenie.💐💐💐
Po akademii na uczniów czekał słodki poczęstunek.

Inne artykuły

26 września 2023

JEZYKI OTWIERAJĄ DRZWI! Pod takim hasłem w naszej szkole odbył się apel z okazji Europejskiego Dnia Języków, który corocznie ma miejsce 26 września. Dzień ten ogłosiła Rada Europy w 2001 roku pragnąc zwrócić szczególną uwagę na znaczenie nauki języków oraz poprawić świadomość istnienia i szacunek dla wszystkich języków używanych w Europie

22 września 2023

Chcielibyśmy pogratulować uczniom naszej szkoły za zajęcie 2 miejsca w międzyszkolnym turnieju piłki nożnej „Awans Cup”. Cieszymy się wielce, że jesteście z nami i macie tyle zapału do rywalizacji.Liczymy oczywiście na kolejne osiągniecia zarówno te sportowe jak i naukowe.Brawo wy!!

15 września 2023

W piątek, 15 września na starym cmentarzu żydowskim na przedmieściach Jędrzejowa uczniowie szkoły Awans, mieszkańcy i przedstawiciele władz miasta oddali hołd mieszkańcom getta żydowskiego , którzy 16 września 1942 roku, zostali wywiezieni z Jędrzejowa do obozu zagłady w Treblince. Zapalono znicze i złożono kwiaty. Przeczytano także piękny list skierowany do mieszkańców Jędrzejowa od jednego z […]