Profilaktyka z Teatrem Kurtyna - Awans Jędrzejów

W dniu 4 listopada 2022 uczniowie pierwszych klas technikum wzięli udział w spektaklu profilaktycznym „Cisza” przedstawionym przez Teatr Profilaktyczny Kurtyna z Krakowa. Poruszany w czasie spektaklu temat odnosił się do tematyki związanej z depresją. Jest ona ostatnio bardzo poważną chorobą dotyczącą coraz większej liczby ludzi na świecie w tym również dzieci i młodzieży. Czy potrafimy dostrzec problemy drugiego człowieka i zauważyć jego wołanie o pomoc? Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i gdzie szukać pomocy ? Na te pytania starali się odpowiedzieć aktorzy Teatru Kurtyna. Spektakl w bardzo rzeczywisty sposób pokazał omawiany problem. Najważniejszym przesłaniem przedstawienia było to, że poprawne relacje w rodzinie, wzajemna akceptacja i zrozumienie są podstawowymi elementami prawidłowego funkcjonowania najważniejszej jednostki jaką jest rodzina.

Inne artykuły

23 maja 2024

20 maja w Centrum Kultury odbyło się podsumowanie XXX Ligi Strzeleckiej Ligi Ochrony Kraju imienia Eugeniusza Trochima. Nasi uczniowie – po 8 rundach zawodów – uplasowali się na 4 miejscu w kategorii drużynowej. Natomiast w kategorii Juniorzy Starsi – chłopcy – 3 miejsce w rywalizacji zajął uczeń klasy II TP Maksim Utkin. Gratulujemy!

14 maja 2024

Chcielibyśmy poinformować, że zaplanowany na 27.05 (w piątek) DZIEŃ PIZZY połączony z DNIEM OTWARTYM odbędzie się w poniedziałek 20.05 Jescze raz bardzo serdecznie zapraszamy ósmoklasistów do odwiedzenia Szkoły Awans w Jędrzejowie, ul Armii Krajowiej 21C i zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną. Życzymy wszystkim ósmoklasistom powodzenia w odbywających się obecnie egzaminach

26 kwietnia 2024

26 kwietnia 2024 roku nadszedł czas pożegnania kolejnych uczniów naszej szkoły. Tego dnia odbyła się uroczystość, podczas której po raz ostatni, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Wychowawczyni mogli spotkać się z tegorocznymi absolwentami kierunku Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych aby wręczyć im świadectwa ukończenia szkoły. Życzymy sukcesów na dalszej drodze życia.