Profilaktyka z Teatrem Kurtyna - Awans Jędrzejów

W dniu 4 listopada 2022 uczniowie pierwszych klas technikum wzięli udział w spektaklu profilaktycznym „Cisza” przedstawionym przez Teatr Profilaktyczny Kurtyna z Krakowa. Poruszany w czasie spektaklu temat odnosił się do tematyki związanej z depresją. Jest ona ostatnio bardzo poważną chorobą dotyczącą coraz większej liczby ludzi na świecie w tym również dzieci i młodzieży. Czy potrafimy dostrzec problemy drugiego człowieka i zauważyć jego wołanie o pomoc? Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i gdzie szukać pomocy ? Na te pytania starali się odpowiedzieć aktorzy Teatru Kurtyna. Spektakl w bardzo rzeczywisty sposób pokazał omawiany problem. Najważniejszym przesłaniem przedstawienia było to, że poprawne relacje w rodzinie, wzajemna akceptacja i zrozumienie są podstawowymi elementami prawidłowego funkcjonowania najważniejszej jednostki jaką jest rodzina.

Inne artykuły

24 listopada 2022

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku upływał pod hasłem „ Złap za stery swojej kariery”, w dniu 23.11.2023 uczniowie IV klas technikum oraz III klasy branżowej szkoły wzięli udział w spotkaniu z doradcami zawodowymi z Powiatowego Urzędu Pracy w Jędrzejowie. Tematem spotkania było przedstawienie usług i instrumentów rynku pracy w ramach oferty […]

17 listopada 2022

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w dniu dzisiejszym, tj. 17.11.2022 r. braliśmy udział w uroczystościach wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Uczennica naszej szkoły, Kseniya Kamarouskaya została laureatką jakże ważnego stypendium. Aby otrzymać stypendium Prezesa Rady Ministrów, kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z warunków m.in. otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując […]

14 listopada 2022

Z okazji Święta Niepodległości przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele pw. Świętej Trójcy w Jędrzejowie. Następnie Poczet Sztandarowy wziął udział w przemarszu pod Pomnik Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej, gdzie uczniowie złożyli kwiaty.