Nowe narzędzie w Szkole Awans - Zestaw Arduino - Awans Jędrzejów

Uczniowie Szkoły Awans w Jędrzejowie otrzymali w dniu dzisiejszym możliwość odpakowania i zapoznania się z kompletem całkiem nowych zestawów Arduino, które będziemy wykorzystywali na naszych przyszłych zajęciach. Są to nic innego jak programowalne urządzenia elektroniczne, które z wykorzystaniem specjalnych płytek z oporządzeniem oraz dodatkowego oprogramowania pozwalają na zbudowanie i zaprogramowanie m.in.:

* Muzycznej klawiatury,

* wyświetlacza z czujnikiem temperatury

* oraz interfejsu statku kosmicznego.

Relacja z pierwszych zajęć już wkrótce 😁😍🤩

Inne artykuły

26 września 2023

JEZYKI OTWIERAJĄ DRZWI! Pod takim hasłem w naszej szkole odbył się apel z okazji Europejskiego Dnia Języków, który corocznie ma miejsce 26 września. Dzień ten ogłosiła Rada Europy w 2001 roku pragnąc zwrócić szczególną uwagę na znaczenie nauki języków oraz poprawić świadomość istnienia i szacunek dla wszystkich języków używanych w Europie

22 września 2023

Chcielibyśmy pogratulować uczniom naszej szkoły za zajęcie 2 miejsca w międzyszkolnym turnieju piłki nożnej „Awans Cup”. Cieszymy się wielce, że jesteście z nami i macie tyle zapału do rywalizacji.Liczymy oczywiście na kolejne osiągniecia zarówno te sportowe jak i naukowe.Brawo wy!!

15 września 2023

W piątek, 15 września na starym cmentarzu żydowskim na przedmieściach Jędrzejowa uczniowie szkoły Awans, mieszkańcy i przedstawiciele władz miasta oddali hołd mieszkańcom getta żydowskiego , którzy 16 września 1942 roku, zostali wywiezieni z Jędrzejowa do obozu zagłady w Treblince. Zapalono znicze i złożono kwiaty. Przeczytano także piękny list skierowany do mieszkańców Jędrzejowa od jednego z […]