Marsz poświęcony 83 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej - Awans Jędrzejów

16 kwietnia uczniowie Szkoły Awans w Jędrzejowie wzięli udział w Marszu Poświęconym 83 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie zapalili znicze pamięci, złożyli kwiaty na symbolicznych grobach osób z Jędrzejowa i okolic oraz pod Dębami Pamięci, które znajdują się na terenie Jędrzejowa.

Uczniowie wysłuchali żywej lekcji historii związanej z naszą małą ojczyzną, którą opowiadał pan Marek Godlewski Kustosz Pamięci oraz pan Burmistrz Marcin Piszczek. Pogoda dopisała maszerującym.

Inne artykuły

24 maja 2023

23.05.2023 r. odbyła się kolejna szkolna wycieczka. Tym razem odwiedziliśmy ZAKOPANE . Piękna pogoda, urokliwy górski krajobraz, wspaniałe ośnieżone szczyty i rytmiczna góralska muzyka towarzyszyły nam przez cały dzień. Krupówki, Gubałówka, Termy Bania oczarowały wszystkich. To były piękne i niezapomniane chwile. Wrócimy tu na pewno!

03 maja 2023

3 maja 2023 r. szkoła wzięła udział w uroczystościach patriotycznych organizowanych przez lokalne władze. Msza Święta odbyła się w Kościele Świętej Trójcy w Jędrzejowie. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli w kolumnie pod pomnik Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej. Uczniowie dumnie maszerowali niosąc Sztandar Szkoły Awans, po czym złożyli kwiaty i zapalili znicze. 28 kwietnia 2023 r. w szkole […]

01 maja 2023

Wczoraj zakończyła się nasza przygoda z praktykami w przepięknej Walencji w ramach projektu Erasmus+ „Z AWANSEM do Hiszpanii!” Ostatnie dwa tygodnie, w trakcie których udział w praktykach odbyło 15 uczniów kierunków Technik Logistyk i Technik Informatyk, były czasem pełnym zdobywania nowych doświadczeń zawodowych, nawiązywania nowych przyjaźni, a dla nas jako Lidera projektu wyzwaniem i ogromnym […]